Bayilik

Turkcell Bayilik Şartları ve Başvurusu 2022

Ülkemizin en çok tercih edilen GSM operatörlerinden biri olarak dikkat çeken Turkcell bayilik şartları ve başvurusu konusunda birçok şart vardır.

Turkcell Bayilik Şartları ve Başvurusu  2020 yılından beri popüler hale gelmeye başladı. Birçok kişi şube açmak için bu GSM operatörünü tercih ederek bayisi olmak istedi. Özellikle cep telefonu alım satım işiyle uğraşan kişiler ek olarak da Turkcell bayisi olarak hizmet vermeye başladı. Bu şekilde çalışan çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bayilik konusunda son derece titiz davranılmaktadır.

Kendi işini yapmak isteyen ama denenmiş bir iş fikrini kullanmak isteyen girişimciler bu sektörde denetimleri de varsa bayilik açabilmektedir. Tabi bayilik için bazı şartlar söz konusudur.

Turkcell Bayilik Şartları

Eğer telekomünikasyon sektöründe çok sayıda deneyiminiz varsa hemen siz de harekete geçerek Turkcell bayilik şartları konusunda başvuru yapabilirsiniz. Bayilik için aşağıdaki koşulları taşıyor olmanız son derece önemlidir.

 • Bayilik yapacak olan kişinin ticaret sicilinin temiz olması gerekiyor
 • Uygun bir iş yeri ve dükkana sahip olunması gerekmektedir
 • Taşınır ve taşınmaz teminat gösterilmesi gerekmektedir.
 • 50 metrekarelik mağaza alanı gerekmektedir
 • Sadece Turkcell markası adı altında faaliyet gösterilmesi şarttır

33 milyondan fazla abone sayısına sahip olan Turkcell, ülkenin önde gelen en büyük 3 operatöründen biridir. Bu yüzden 6 tip bayilik şekliyle bayi olunması mümkün olabilir. Bunun için Turkcell Plus ve Turkcell mağazaları en çok tercih edilen perakende lokasyonları olarak dikkat çekmektedir. Geçmişte Turkcell bayisi olanlara farklı seçenekler sunulmaktadır. Örneğin birçok bayilik için dağıtım merkezleri ve ana bayilikler şeklinde sunumları söz konusu olmaktadır. Bununla birlikte son yıllarda Turkcell Shop, Turkcell Extra ve iletişim Merkezleri söz konusu olabilir.

Turkcell Bayisi Olmak Ne Kadar Kazandırır?

Yapılan incelemeler ve tüm masraflar hesaba katıldığında Turkcell bayisi olmak İçin ortalama 500 bin TL’yi gözden çıkarmak gerekecektir. Aylık kar marjının hesaplanması mağaza ve personel giderleriniz aradan çıkınca belli olacaktır. Bu yüzden adres ve lokasyon konusunda bilgi sahibi olan personellerin bulunması gerekmektedir.

Kazanç imkanları ikinci el telefon satışı ve teknik servis de olursa daha yüksek olabilmektedir. Belirli kotalar ve satış adetleri koyularak kazancın arttırılması hedeflenmektedir. Özellikle bayi olmak için gereken kazanç ve miktarlar söz konusu olduğunda farklı fiyat seçenekleri gündeme gelebilir.

Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Eğer siz de Turkcell bayiliği başvurusu şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Hangi tür bayi olarak çalışmak istediğinize karar vermelisiniz. Çevrenizde görülen birçok operatördeki gibi faturalı ve faturasız hat satışı işlemleri, fatura ödeme işlemleri, sıfır ve ikinci el cep telefonu satış işlemleri gibi çok sayıda işlemi bu kapsamda gerçekleştirebilirsiniz.

Aksesuar ve benzer birçok ürünü satabileceğiniz dükkanınız mevcut özellikleri taşıyorsa kısa sürede mağazanızı açabilirsiniz. Bayilik ve diğer şartları gündeme getirecek özellikler için rehberi mutlaka inceleyin. Bayilik için gereken şartları şunlardır:

 • Turkcell dışında tabela kullanmamak
 • Üst bayiyle uyum içinde çalışmak
 • Bölge yöneticilerinin hedeflerini gerçekleştirmek
 • Bankaya gerekli teminatı yatırmak
 • Bayi içinde yeterli personel istihdamı sağlamak
 • Ticari bilgi ve tecrübeye sahip olmak
 • İşlek cadde lokasyonu seçmek
 • Bayilik şartları sözleşmesine uygun davranmak

Alt bayilik için 50 bin TL gibi bir ücret gerekmektedir. Bu yüzden alt bayi olmak isteyenler daha küçük sermayelerle başlangıç yaparak daha sonra büyük bayi haline gelebilmektedir. Bu bayilikler ve benzer birçok işlemin gerçekleşmesini sağlayacak seçenekler için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Turkcell merkezlerinde birçok sorunun çözümünü kısa sürede bulabilirsiniz.

Turkcell Hakkında

Türkiye’nin en çok tercih edilen GSM operatörlerinden biri olan Turkcell, çok sayıda fırsat sunan bir marka haline geldi. İnternet mağazasıyla çok sayıda ürünün de satışını sağladığından birçok uygulamanın dikkat çekmesi gündeme geldi. Özellikle GSM piyasasında çok sayıda markanın ilk tercihi olan markanın memnuniyetle kullanılan ürünlerinden olan faturalı ve faturasız hatlar dikkat çekmeye başladı.

Turkcell bayilik olarak birçok küçük esnaf kurumsal hale gelerek kendini geliştirdi. Aynı zamanda birçok uygulamanın sonuçlanması konusunda da başarılı sonuçların alınması sağlandı. Siz de bu şekilde bir girişimcilik yaparak kısa sürede kendi işinizi kurabilir, kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Farklı bayilere ilişkin tüm merak edilenler için bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu