Yurtdışı İş İlanları

Norveç İş İlanları, Göçmen İşçilik Ve Maaşları 

Norveç iş ilanları, göçmen işçilik ve maaşları Norveç’te iş teklifleri, iş fırsatları, 2021’de göçmen işçi alımı ve mesleğe göre maaş, Norveç’teki yaşam koşulları hakkında konuşuyoruz.

Norveç’te iş bulmak ve çalışmak isteyenler için detaylı bir rehber sunmaya çalıştık. Norveç, İskandinav yarımadasında yer alan Avrupa’nın en büyük ve en gelişmiş ekonomilerinden biridir. Kişi başına düşen gelirin 81 bin dolar olduğu ülkede, toplam ekonomik büyüklük 400 bin milyon dolar civarında. Norveç’in nüfusu 5,4 milyon. Ülkenin başkenti Oslo’dur. Para birimi Norveç kronudur.

Norveççe ülkede konuşulan baskın dildir. Ülke, 1980’lerde bulduğu petrolle gelişmeye başlamış, daha önce balıkçılık ve madencilikle uğraşan Norveçliler, ülkede petrolün bulunmasıyla gelişmiş ve büyümüştür. Norveç, daha önce Hollanda’da bulunan petrolün yol açtığı sözde Hollanda Hastalığının etkisini yakalayamadı. Hollanda petrolü bulduktan sonra tüm petrol gelirlerini ekonomiye katarak hızla gelişirken, Norveç bunu yapmadı ve yavaş yavaş geliştirdi ve biriken parayı Norveç Varlık Fonu’nda tuttu.

Norveç’te İş İmkanları

Son derece müreffeh bir ekonomi olan Norveç’te resmi işsizlik oranı birkaç ay önce yüzde 3-4 civarında açıklanmıştı. Hepsinin ülkede bir işi var ve hepsi çalışıyor. Ülkenin çoğu İngilizce konuştuğu için çok rahat İngilizce iletişim kurabilir ve sadece İngilizce konuşan bu ülkede yaşayabilirsiniz. Norveç’te gelirin büyük çoğunluğu petrolden geliyor ve endüstriler buna göre şekilleniyor. Hizmet ve sanayi sektörü, ülkedeki en gelişmiş sektörler arasında yer almaktadır. Milli gelir içinde hizmet sektörünün payı %63,5, sanayi sektörünün payı %34 ve tarımın payı %1.6’dır.

Norveç’te iş bulmak ve Norveç’te çalışmak birçok Türk’ün aradığı fırsat. Bu nedenle Norveç’te yaşam koşulları ve Norveç’te yaşamak da yüksek talep görmektedir. Bu nedenle Norveç’te işçi arayan şirketlerin nasıl bulunacağını ve Norveç iş ilanları hakkında detaylı olarak paylaşacağız.

Norveç Tarım Sektörü

Ülkenin tarımsal geliri 6 milyar dolar civarında. Petrole göre çok az olmasına rağmen tarım sektöründe çalışabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Bu sektörde çalışmak istiyorsanız çok kolay iş bulabileceğinizi söylemeliyim.

Norveç Sanayi Sektörü

Demokratik bir petrol ülkesi bulmak zor, Norveç bunlardan biri. Ülkenin yüksek kaliteli petrolü ve zenginliği, eğitimi ve zenginliği var. Norveç’te önemli bir gelir elde etmek mümkündür. Sanayi sektöründe birçok yerde çalışabilirsiniz. Birçok fabrika, üretim tesisi ve atölye bulunmaktadır. Norveç iş ilanları içerisinde bu sektörde iş bulmanız fazla olacaktır.

Norveç Hizmet Sektörü

Ülke, gelirinin %63’ünü hizmet sektöründen sağlıyor ve hizmet sektöründeki maaşları ve kârları ödeyen para da tabii ki petrolden geliyor. Norveç çok müreffeh bir ekonomidir, eğer bir işiniz varsa, onu uygulamak için Norveç’ten daha iyi bir yer yoktur.

Norveç’te İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Norveç’te çalışmak istiyorsanız öncelikle çalışacağınız firma ile çok daha önceden iletişime geçmiş olmanız gerekmektedir. Şirketle anlaşmanız ve Norveç’te işçi olarak kabul edilmeniz gerekiyor. İşiniz bitmeden asla Norveç’e gelmeyin. Patronunuz size önceden maddi yardım sağlamıyorsa çok önemli tasarruflar gerekebilir çünkü Norveç Türkiye’ye göre pahalı bir ülke. Çalışmadan sadece 3 ay için 10 bin dolara veya 85 bin liraya ihtiyacınız olabilir. Bu yüzden patronunuzla konuşun, size avans verecek veya birikimlerinizi kullanacaktır. Daha sonra Norveç’e geldiğinizde hemen oturma izni ve çalışma izni almanız gerekecektir. Norveç’te oturma ve çalışma izinleri 1-2 yıllığına verilebilir, izinleri aldıktan sonra hızla uyum sağlayabilir ve ülkede kalabilirsiniz.

Norveç’te İşçilerin Yaşam Koşulları Nasıldır?

Norveç’te işçilerin yaşam standardı gerçekten yüksek. Ülkede işçi ücretlerinin 4 bin dolara ulaştığı söyleniyor. Genel olarak gerçekten iyi bir hayat yaşamak mümkündür. Ülkede piyasa fiyatları da aldığınız maaşa göre çok düşük olduğu için bu ülkede çok rahat alışveriş yapabilir ve refah içinde bir hayat sürebilirsiniz. Norveç iş ilanları içerisinde belirtilen resmi asgari ücret, saatte brüt 25 dolar ve net 17-18 dolar civarındadır. Norveç’te piyasa fiyatları nasıl?

Norveç’te ulaşım maliyetleri aşağıdaki gibidir. Ülke vatandaşları standart ulaşım sağlamak için aşağıdaki tutarları öderler.

 • Tek yön otobüs veya metro bileti için 33 kron ödeyin.
 • Bir aylık ulaşım bileti için yaklaşık 700 kron ödersiniz.
 • Sayaç 90 krondan başlar ve kilometre başına 13,5 kron ücret alır.
 • Taksiler bir saat yaklaşık 450 kron bekliyor.
 • Bir litre benzin 14.50 krona mal oluyor.

Norveç iş ilanları dışında farklı ülkelerin iş ilanları hakkında merak ettiğiniz detaylar için buradan göz atabilirsiniz. Aynı zamanda farklı iş kollarında ne yapabilirim diyorsanız ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

46 Yorum

 1. Merhaba iyi günler İzmir Bayındır da yaşıyorum yurtdışına çıkıp calismak istiyorum geçici olarak bana yardımcı olur musunuzo

 2. Nasıl başvuru yapabilirim yardımcı olurmusunuz? Türkiye cennet yeğenim diyen dayilar gelmeden bilgi verirseniz sevinirim

 3. Mrb.36 yaşındayım.. 15 YILDIR TERSANE ((GEMI İNŞAA)) SEKTORUNDE GAZALTI KAYNAKCISI OLARAK GÖREV YAPIYORUM..MESLEGIM ÜZERINE YURTDISINA GİTMEK İSTİYORUM..05435361738 iletişim numaram..teşekkürler..

 4. iş başvurusunu nereden yapacağız. her şeyi yazmışsınız nu yazmamışsınız.

 5. Merhaba, Hemşireyim. 24 yıldır hemşire olarak çalışmaktayım. Ameliyat hane hemşireliği yaptım. özellikle de kadın doğum, ortopedi , göz, ameliyat hemşiresi olarak çalıştım. Sağlık yönetimi yükseklisans mezunuyum. İyi derecede ingilizce biliyorum. Norvec ya da finlandia da hemşire ya da hasta bakıcı olarak çalılşmak isterim.

 6. size ulaşabileceğimiz iletişim adresleriniz varsa bunlara ulaşabilme şansımız var mıdır?

 7. merhabalar ben aşçıyım norveç de calısmayı düsünüyorum Basvuru için Yardımcı Olurmusunuz

 8. Yurt dışında çalışmak istiyorum Norveç hollanda fransa ispanya vs farketmiyor yeterki is olsun

 9. Tarihçi yazarım ayrıca Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler Yüksek lisans terk öğrencisiyim iş başvurusunda bulunmak istiyorum.

 10. Merhabalar YURTDIŞINDA Çalışmak istiyorum otomobil uzerine ustalığım var garson gbi deneyimim çok iyi sizlerden haber bekliyorum

 11. Merhabalar NORVEÇ için iş başvurusu yapmak istiyorum.
  İnşaat,fabrika ve reatorant işlerinde deneyimim var.

 12. asansör ustasıyım yurt dışında her yerde çalışırım uyumu hemen sağlarım yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen ulasabilirmi asansöre ek olarak mermer kaynak ve elektrikçi ustalığım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu