Bayilik

LCW Bayilik Başvurusu 2022

Girişimciler için son derece popüler olan LCW Bayilik Başvurusu için gereken şartlar oluşursa işleyen bir iş fikrinin hayata geçirilmesi de mümkün olur.

LCW Bayilik Başvurusu yapmak isteyenler, denenmiş bir iş fikrinin başarıyla sonuçlanması için ilk adımların neler olduğunu merak edebilir. Özellikle Türkiye genelinde bilinen bir marka olması ve her kesimden insana hitap eden geniş çeşitliliği sayesinde bu markanın ürünleri güvenle tercih edilebilir. Bu yüzden de bayilik şartları gibi birçok durum incelenerek, mekanı olan kişiler burada çalışma şansı elde edebilir.

İlk olarak 1988 yılında Fransız üç ortak tarafından kurulan LC Waikiki toptan satış amaçlı bir marka olarak kuruldu. Zamanla tshirt ve sweatshirt tasarımlarını geliştiren bu marka sonrasında tek ortakla kalmıştır. Taha gruba bağlı olan Tema Tekstil daha sonra markanın tüm haklarını satın alarak tek sahibi olmuştur.

Küçük bir konfeksiyon firması olarak kurulan Taha Tekstil bugün en büyük markalardan biri olan LC Waikiki’nin sahibi haline gelmiştir. Fason üretime dayalı ihracat yapan bu markanın Türkiye’nin her yerinde yüzlerce şubesi bulunuyor.

Şu an sadece Türkiye’de 47 farklı ülkede mağazası bulunan markanın binlerce çalışanı bulunuyor. İstanbul merkezli olan şirket ismini Hawai’deki Waikiki plajından alıyor. Baş harfleri olan LC ise Fransızca’da Ses Copains yani arkadaşlar anlamına geliyor.

LCW Franchising Şartları

Genel olarak tercih edilen giyim markalarından olan LCW, 1997 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Kısa sürede birçok şube sayısına ulaştığından herkes bu markayı çok yakından tanıyor. Peki LCW franchising şartları nelerdir?

  • Belirli şube uzaklıkları arası mesafe olması gerekir
  • Mağazanın en az 1000 metrekare olması
  • Araç trafiğinin yoğun olduğu bir bölge olması
  • Standart bayilik bedelinin ödenmesi gerekmektedir

2023 hedefleri konusunda başarıya ulaşmak isteyen markanın bayilik şartları da oldukça değişkendir. Bu yüzden girişimcilerin 180 bin ila 200 bin TL arasında bir sermayeye sahip olmaları tercih edilmektedir.

LCW Bayisi Olmak Ne Kadar Kazandırır?

Popüler ve kalabalık lokasyonlarda kurulan bir mağaza olarak tercih edilen LCW bayilik almak son derece önemlidir. Çünkü yüksek kar getiren seçenekler gündeme gelmektedir. Başvuru yapanların onaylanan bayilik işlemleri ve sonrasındaki kar oranlarının ortalama 40 bin TL’den başladığı bilinmektedir. Türkiye’de Küçük ve Dizdar aileleri tarafından yönetilen bu marka, bayilik çok zor vermektedir. Bu yüzden gereken şartları oluşturması gereken durumlar için Bağcılar genel merkezdeki binada görüşmelerin yapılması gerekmektedir.

Tabi birçok konuda bilgi almak istediğinizde size yardımcı olacak kişiler bulabilirsiniz. Ancak bayilik gibi işlemlere süresiz olarak ara verdiğinden bu tür bir çalışma imkanınızın olmayacağını söyleyebiliriz. Özellikle tekstil sektörüne atılım yapmak isteyenler birçok yerli markayı tercih ederek bayilik ve franchising fırsatını son derece büyük bir kolaylıkla yakalayabilmektedir.

Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Eğer siz de LCW Bayilik başvurusu şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız farklı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Çünkü marka resmi internet sitesi üzerinden şu açıklamayı yapmıştır:

Marka ve ürünlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. LC Waikiki olarak Türkiyede “tüketicilerimize aracı bayiler ile ulaşmak yerine, doğrudan kendi mağazalarımızla ulaşma” stratejisini benimsemiş bulunmaktayız. Türkiyede uygulamakta olduğumuz strateji doğrultusunda, herhangi bir (franchise, bayi, corner veya toptan satış adı altında dahi olsa) bayilik vermemekteyiz. Ancak, önerebileceğiniz bir mağaza yeri var ise; önerinizi iletmek için formu doldurmaya devam edebilirsiniz. Önerileriniz değerlendirilecektir.

Yani böyle bir ortaklık yerine kendilerinin kiralayıp kullanacakları mağazaları tercih ediyorlar. Genelde online alışveriş üzerine yoğunlaştıkları için de bu konuyu uzunca bir süre rafa kaldırdıklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kiralık Mekanı Bayi Olarak Vermek

Bayi olamayabilirsiniz ancak kiralık bir yeriniz varsa bunu değerlendirebilirsiniz. Mesela işlek bir caddede dükkanınız varsa ve yeterli depolama kapasitesine de sahipse bu şekilde bir teklif ileterek kiralama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle merkez lokasyonlarda bu dükkanlar size kazanç sağlayabilir.

LCW kiralık mağaza konusu bayilik almaktan daha olası bir ihtimaldir. Çünkü diğer konuda online satışlara hedeflenen ve işlem yapmak istemeyen birçok kişi gibi LCW de kendi bağımsız çalışma şeklini tercih etmektedir. Birçok tekstil markasını da satmaya başladığı için daha kapsamlı bir online satışı tercih etmeye başlamıştır.

LCW bayilik dışında farklı markaların bayilik anlaşmalarını ve şartlarını öğrenmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Ek iş fikirlerine ait detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu