Yurtdışı İş İlanları
Trend

Fransa İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı 2022

Fransa İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı

Günümüzde yurt dışında çalışmak isteyenlerin büyük bir kesimi Fransa iş ilanları, iş imkanları ve işçi alımı olduğundan çok fazla araştırma yapılmaktadır.

Fransa iş ilanları, iş imkanları ve işçi alımı pek çok kişi tarafından merak edilen konuların en başında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar sonrasında ülkede olan yaşam kalitesinin gelişmiş olması insanları çok daha fazla cezp eden yanları olmaktadır. Ülkeyi çalışmak ve daha fazla kazanç elde etmek için tercih edenler ilk olarak yapması gereken ülke hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Fransa İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı 2022
Fransa İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı

Fransa Hakkında Bilinmeyenler

Avrupa ülkeleri arasında yer alan Fransa 67 milyon nüfusa sahip olup resmi dili Fransızca ve resmi para birimi Euro olmaktadır. Fransa ekonomik bakımdan son derece gelişmiş olmakta ve kişi başına yaklaşık düşen gelir 41 bin dolar civarında olmaktadır. Ülkenin toplam milli geliri yaklaşık olarak 2, 7 trilyon kadar olup çok daha gelişmiş bir iktisadi yapıya sahip olmaktadır.

Çok uzun yıllardır bölgede hakimiyetini korumakta olan Fransa gelişmiş bir topluma sahip olması ile iyi nüfus kaynakları sayesinde çok daha fazla kendini geliştirmeyi başarmıştır. Böylece ülke yurt dışında çalışmak isteyenler için iş bulmak ve iş kurmak adında çok daha uygun olmaktadır. Ülkede çok sayıda girişim başarı içinde yönetilirken ülkenin milli gelirine çok daha fazla katkı sağlamaktadır. Ayrıca Paris gibi son derece güzel ve etkili bir şehre sahip olan ülke dünyanın en büyük turizm ekonomilerinden biri durumuna gelmiştir. Böylece ülkenin turizm geliri 50 ile 60 milyar dolar civarında olmaktadır.

Fransa İş İmkanları

Ülkenin en büyük iş sektörü hizmet ağırlıklı olmaktadır. Bundan dolayı Fransa da bu alanda büyük oranda gelişme ve büyüme görülmektedir. Tarım ve sanayi gibi sektörlere göre hizmet sektörü ülkede çok daha ileri düzeyde olmaktadır. Bundan dolayı bu alanda iş bulmak ve kazanç sağlamak mümkün olacaktır. Fransa turizm sektörü çok ciddi anlamda gelişmiş olup Paris tam olarak bir turizm şehridir. Ülke bu sektörden elde ettiği gelir 50 milyar dolar civarında olduğu görülmektedir. Turizm sektörünün gelirin % 80 gibi bir bölümünü Şehrin başkenti olan Paris’ten elde etmektedir.  Fransa sanayi sektöründe büyük oranda gelişmeler göstererek çok sayıda fabrika ve yapı mevcut olmaktadır. Tarım alanında da çalışacak işçilere ihtiyaç duyan ülkede bu alanda iş bulmak ve kazanç elde etmek çok daha kolay olacaktır.

Fransa’da Yapılacak İşler Nelerdir?

Fransa pek çok alanda gelişmiş bir Avrupa ülkesi olmasından dolayı yurt dışında çalışmak isteyen kişiler için son derece ideal bir seçim olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre Fransa da yapılacak işler şu şekilde sıralanabilir;

 • Restoran işletmeciliği,
 • İngilizce öğretmenliği,
 • Sıhhi tesisat, soğutma ve ısıtma makineleri servis hizmetleri alanında,
 • Temizlik hizmetleri,
 • Elektronik ürünlerin ticareti,
 • Emlak danışmanlığı,
 • Tekstil ve tarım ürünleri dış ticareti,
 • Yurt dışı sağlık turizmi ve danışmanlığı,
 • Bar ve kafe işletmeciliği,
 • Ev tadilat ve dekorasyon işleri,
 • Daire ya da günlük ev kiralama işleri,

Fransa iş imkanları bakımından son derece zengin bir yapıya sahip olmasından dolayı mesleki alanda yeterliliği olan küçük girişimcilere yeni fırsatlar sunmaktadır. Fransa işi alımı bakımından çok fazla işçiye ihtiyaç olması sayesinde yabancı işçiler için pek çok alanda kolaylıklar tanımaktadır. Böylece yut dışında çalışmayı düşünenler ilk tercihlerinde ülkeye önem vermektedirler.

Fransa Çalışma İzni Alımı

Fransa çalışma izni alımı pek çok kişinin araştırdığı konuların başında gelmektedir. Ülkede çalışılacak sektörde bulunan iş yerleri başvurularda çok sayıda detaylı bilgileri talep ederek değerlendirmelerde bulunmaktadırlar. Bundan dolayı Fransa da çalışacak olan kişinin çok ciddi anlamda iyi yerlerde çalışabilecek vasıflara sahip olması çok daha önemli olmaktadır. Yüksek vasıflara sahip olan kişilerin çalışma izni alması çok daha kolay olacaktır. Fransa göçmen işçi alımı için her yıl ortalama olarak 50 ile 60 bin vatandaşı göçmen olacak şekilde ülkesine kabul etmektedir. Göçmen işçi alımlarında genellikle kalifiye sanayi işçileri daha fazla olmaktadır. Bunların yanı sıra yine de istenilen alanda iş bulmak mümkün olacaktır.

Fransa İş ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Şehir Hastaneleri iş başvurusu

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Merhaba iyi günler İzmir Bayındır da yasiyorum özel güvenlik olarak çalışıyorum bahçıvanlık konusunda tecrubem var. Bide inşaat sektöründe kalıpçı belgem var bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim

 2. Merhabalar turizm ve gayrimenkul sektöründeyim tanıtım pazarlama müdürüyüm Fransa da çalışmak isterim yardımcı olursanız sevinirim

 3. Allah bindir belanızı versin inşallah iş başvurusu da yok şu anda milleti dolandırmayın Bunlar dolandırıcı hiç bir şekilde kimse inanmasın hiçbir şekilde sadece akrabanız varsa yurt dışında gidin Yoksa böyle saçma sapan siteleri asla güvenmeyin Allah belanızı versin sizi muhtaç sahibi yapsın

 4. Mobilya kapi pencere pimapen cam işiyle uğraşıyorum 15 yıllık tecrübem var ustalık b3lg3si

 5. Slm hocam bende yurtdışında çalışmak istiyorum. Birçok meslek var elimde. Manuel tornaciyim normalde ama elimde demirdograma olsun duvar örme olsun. Elektrik teknikerliği olsun Pimapen kalfaligi olsun. Hiçbiri olmasa dahi normal amele olarakta olsa çalışırım. 10 yıllık pasaport hazır. Sadece davetiye belgesi yeterli olucak.

 6. Merhaba iyi günler ben İstanbul’da yaşıyorum bekarım biyomühendislik mezunuyum yurt disinda çalışmak istiyorum

 7. sac metal sektörü üzerinde 15 yıllık tecrubem kaynak abkant gyotin makinalarının ustasıyım 10 yıllık pasaportum hazır umman maskatta uretım mudurlugu yaptım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu