İş Başvurusu

Adana Şehir Hastanesi İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Ülkemizin en büyük şehir hastanelerinden birisi olan Adana Şehir Hastanesi iş gücü bakımında da öne çıkan hastanelerden birisidir. Burada iş bulmak isteyen adaylar iş ilanlarını takip etmelidir.

Adana Şehir Hastanesi bir günde 16 bin – 17 bin kişiye sağlık hizmeti sunan ülkemizin en büyük hastanelerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Hastane tam olarak bin 300 yatak kapasiteli ana hastanenin yanı sıra 150 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi olarak da büyük bir verimliliğe sahiptir.

Aynı zamanda 100 yatak kapasiteli hastane de aynı zamanda ek olarak yüksek güvenlik önlemlerinin yer aldığı adli psikiyatri hastanesinde bulunmaktadır.

Yüksek verimliliğe sahip ana hastanenin yanı sıra onkoloji hastanesi, kalp ve damar hastalıkları hastanesi, kadın doğum ve çocuk hastanesi de bulunmaktadır. Bu hastanelerde yer alan doktorlar her biri alanında uzmanlaşmış kişiler olup binlerce hastaya en iyi şekilde hizmet vermektedir. Şehir hastanesi kapasite olarak, 330 poliklinik odası, 35 yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 57 ameliyathane, 180 yoğun bakım ünitesi yer almaktadır.

Adana Şehir Hastanesi Kime Aittir?

Bilindiği üzere şehir hastanelerinin devlete ait olduğu hakkında genel bir yargı bulunmaktadır bu nedenle Adana Şehir Hastanesi kime aittir? gibi sorular sorulmaktadır. Öncelikle bilinmelidir ki devletimiz sağlık konusunda yaptığı yatırımlardan hareket edecek olursak bu tür yatırımlar için büyük firmalardan destek aldığını söyleyebiliriz. Son zamanların nüfus bakımından yükselişe geçmiş olan Adana için ise Rönesans Holding’den yardım almıştır.

Bu nedenle şehir hastanesi Rönesans Holding’e ait bir hastanedir. Rönesans Sağlık Yatırım adı altında yer alan şehir hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İş birliği desteği ile birlikte yapılmıştır. Bu özel proje ile birlikte Adana’nın Yüreğir ilçesinde yer alan hastane Adana merkez başta olmak üzere çevre il ve ilçelere hizmet vermektedir.

Şehir Hastanesi Kapasitesi Nedir?

Türkiye’nin en büyük şehir hastanelerinden birisi olan yapıda ana bina dışında ek olarak da dört bina bulunmaktadır. 1300 yatak kapasiteli ana hastane 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi Hastanesi ve aynı zamanda 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi de bulunmaktadır. 4 adet bloktan oluşan hastanede şu hastaneler yer almaktadır; 582 yatak kapasiteli Genel hastane, 184 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi, 347 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 100 yatak kapasiteli Psikiyatri hastanesi, 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi, 187 yatak kapasiteli Kardiyoloji Hastanesi.

Toplam 1550 yatak kapasiteli Adana Şehir Hastanesi aynı zamanda dünyanın en büyük sismik izolatürlü şehir hastanesi olarak da adından söz ettirmiştir.

Adana Şehir Hastanesi 2022 İş İlanları

Şehir Hastanesi kapasite olarak büyük bir hastane olduğu için aynı zamanda işçi alımı bakımında da öne çıkan hastanelerden birisidir. Öncelikle bilinmelidir ki Adana Şehir Hastanesi Rönesans Holding adlı firmaya aittir. Bu nedenle işçi alımı olarak da firmaya başvuru yapmak gereklidir. Rönesans Holding Sağlık Yatırım olarak hizmet veren firmada her geçen yıl gerekli görülen alanlara alım yapılmaktadır. Adana Şehir Hastanesi Sağlık Bakanlığı ile özel olarak yürütülen Kamu Özel İş Birliği vasıtasıyla yapılmış bir hastanedir.

Rönesans Holding tarafından yapılan Adana Şehir Hastanesi iş ilanları için öncelikle İŞKUR sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Her yıl İŞKUR tarafından yayınlanan bu ilanlar vasıtasıyla gerekli görülen pozisyonlar için başvuru yapabilirsiniz.

Adana Şehir Hastanesi Hangi Alanlarda İşçi Alıyor?

Şehir Hastanesi yüksek kapasiteli bir hastane olduğu için görev tanımına uygun ruhsatlı silah taşımaya elverişli olan güvenlik görevlisi, hastane veri tabanını oluşturacak her türlü dosya ve içerik toplayacak istatistik ve grafik çıkarak veri uzmanlığı, genel özel ve bölüm sekreteri olarak çalışacak sekreterler, çeşitli kadrolarda çalışabilecek hemşire iş ilanları ve görev tanımına uygun olarak hizmet verecek olan temizlik görevlisi aranmaktadır.

Adana Şehir Hastanesi İş Başvuru Formu

Adana Şehir Hastanesinden çalışmak isteyen adaylar İŞKUR üzerinden gerekli görülen alanlara başvuru yapabilir aynı zamanda Adana Şehir Hastanesi iş başvuru formu http://www.pppadanahastanesi.com/tr/19538/Iletisim internet sitesi üzerinden de bilgi alabilir.

Aynı zamanda farklı şehir hastanelerine ait iş alımı ve kadro bilgisi hakkında merak edilenler için buradan yazımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu